Zawód bibliotekarz - rzeczywistość i mit
Dodane przez Andrzej Niewiera dnia 19-06-2017 22:53
lbibl2017.jpg

19 czerwca klasa 1d wzięła udział w lekcji bibliotecznej „Zawód bibliotekarz – rzeczywistość i mit”. Tematem zajęć była prezentacja zawodu bibliotekarza na przełomie lat, począwszy od lat 60 - tych po obecne czasy.  Uczniowie dowiedzieli się, jakie cechy powinna mieć osoba ubiegająca się o tę posadę, a także poznali zadania i obowiązki wynikające z wykonywania tego zawodu.

Treść rozszerzona
lbibl2017.jpg

19 czerwca klasa 1d wzięła udział w lekcji bibliotecznej „Zawód bibliotekarz – rzeczywistość i mit”. Tematem zajęć była prezentacja zawodu bibliotekarza na przełomie lat, począwszy od lat 60 - tych po obecne czasy.  Uczniowie dowiedzieli się, jakie cechy powinna mieć osoba ubiegająca się o tę posadę, a także poznali zadania i obowiązki wynikające z wykonywania tego zawodu.

Praca bibliotekarza wiąże się nie tylko z promowaniem czytelnictwa i promocją książek; to również organizowanie: warsztatów, spotkań autorskich, konkursów, imprez okolicznościowych, zajęć z młodzieżą oraz z dziećmi, nawet tymi najmłodszymi, promowanie różnych akcji. Ciekawą formą zajęć było nawiązanie do filmu oraz sztuki, w których zawód bibliotekarza szczególnie się odznaczył.

bibl_2017_1.jpg